Agonija Mančester Junajteda se nastavlja: Prvenac iz snova mladog Longstafa (VIDEO)

Komentari: 24
Novi poraz Crvenih đavola u Njukaslu (1:0) i problemi za Solskjera

Nastavljaju se nagomilani problemi Mančester Junajteda, a novi poraz protiv jednog od najlošijih timova u ligi Njukasla od 1:0 još više će produbiti krizu na Old Trafordu. Nije tajna da su na Teatru snova kivni na menadžera Solskjera, a novi poraz samo će pojačati pritisak na Norvežanina jer neuspesi ne mogu da se trpe u nedogled. Kad se trpe, onda porazi postaju svakodnevnica i tu velikani počinju da propadaju. Kao recimo Milan ili HSV...

Što se tiče gostovanja na severu Engleske Junajted i nije zaslužio ništa više od poraza. Dželat velikana bio je mlađi brat momka kojeg su celog leta jurili Metju Longstaf (tražili su Šejna), riđokosi vezista koji je majstorski raspalio po lopti u 72. minutu i pocepao mrežu Davida De Hee za veliko slavlje Njukasla, drugo vezano u dve sezone.

Ovo je ujedno i debitantski pogodak 19-godišnjeg veziste u prvom nastupu u Premijer ligi pa nema sumnje da će mu biti veliki zamajac za nastavak karijere.

Nadigran je Mančester Junajted večeras bio u većem delu utakmice, a pravo je čudo kako Svrake nisu povele u prvom poluvremenu kada su najbolji pojedinac Longstaf i Migel Almiron imali sjajne šanse da matiraju golmana gostiju. Najbolju priliku za goste propustio je Hari Megvajer posle kornera Ešlija Janga u finišu prvog poluvremena i to je bio jedan od retkih vrednih detalja iz igre gostiju sa ovog meča.

Više nisu ni mogli, posebno jer ih je stari trenerski lisac Stiv Brus pročitao i sjajnom defanzivnom postavkom totalno neutralisao.

Poraz na Sent Džejms Parku ostavlja Mančester Junajted na dalekom 12. mestu sa čak 15 bodova manje u odnosu na lidera i najvećeg rivala iz Liverpula. Bez obzira na "tranizciju", malo ko se nadao ovakvom raspadu i krahu Crvenih đavola u ranoj fazi sezone...

ENGLESKA 1 - 8. kolo

Brajton - Totenhem  3:0 (2:0)