A onda je Mesi uključio „turbo“! Barsa overila Borusiju, Inter se izborio sa Slavijom i VAR-om (VIDEO)

Komentari: 22
Katalonci su obezbedili prolazak u osminu finala Lige šampiona, a sve u znaku fantastičnog Argentinca. Lukaku i Lautaro jako dobri za Nerazure u Pragu

Kada treba Barseloni, Lionel Mesi samo uključi turbo i tu onda za protivnika nema spasa. Držao se Dortmund nekih pola sata na Nou Kampu, ali to je bilo sve.  Prvo je Mesi proigrao Suareza, potom i sam postigao gol i meč je mogao da se završi već na poluvremenu. Sve je bilo jasno, u drugih 45 minuta je usledilo odrađivanje posla. Mesi je odigrao svoju 700. utakmicu u dresu Barselone na visokom nivou, a katalonski klub je na kraju slavio s 3:1 (2:0).

Na ovaj način Barselona je obezbedila prolazak u osminu finala Lige šampiona i to sa prve pozicije, a utisak je da su Valveredeovi izabranici ovu utakmicu odradili sa malo više od pola gasa. Da im je bilo potrebno, bilo je prostora da se papučica od gasa dodatno pritisne, mada je i Dortmund u završnici pogodio prečku. A nije sve delovalo tako na samom startu utakmice...

Dortmund je imao veliku šansu na samom početku meča kada se Barselona odbranila najviše zahvaljujući spretnošću Ter Štegena, a tom prilikom Niko Šulc nije uspeo da se proslavi i postigne gol u prvom minutu.

Barselona je u 22. minutu utakmice došla do gola kada je Luis Suarez pogodio, međutim posle gledanja VAR-a gol je poništen zbog ofsajda. Prilično je Suarez bio ljut i razočaran. Već u sledećoj akciji Dortmund je dobro napao, ali je Šulc jalovo šutirao. Bila je to odlična šansa za Dortmund.

Ipak, ono što je Suarez propustio nadoknadio je samo sedam minuta kasnije. Lionel Mesi je poslao dodavanje u svom stilu, sakrio je loptu od defanzivaca Borusije, nju je dobio Suarez i njemu je preostao samo lakši deo posla, da zatrese mrežu. Ovoga puta gol nije poništen, pa je Barsa došla u prednost. I skinula veliki teret sa pleća.

Kao da je Mesi u tim momentima uključio „turbo“, imao je prvo jedan pokušaj, a četiri minuta od prvog gola dao je i drugi i Barsa je imala sve u svojim rukama. Nije dopustila da bilo šta pođe naopako. Već posle pola sata je imao katalonski gigant rešen posao.

Mesi je postigao barem jedan gol protiv 34 različita protivnika što je rekord koji nikome nije pošao za rukom. Mesi sada ima 613 pogodaka i 237 asistencija na 700 utakmica u dresu Barselone. Proslavio je jubilej na pravi način.

U drugom poluvremenu je tempo igre malo opao, ali je mađioničar sa brojem 10 na leđima bio raspoložen za igru. Fantastično je proigrao Grizmana i upisao još jednu asistenciju za 3:0, drugu na ovoj utakmici. Dortmund je stigao do gola preko Džejdona Sanča, čisto da pokaže da nije došao turistički u jedan od najlepših gradova u Evropi.

U Pragu je Slavija večeras dočekala Inter u vrlo zanimljivom obračunu koji je završen rezultatom 1:3 (1:1).

Prvi gol Nerazuri su postigli najviše zahvaljujući Romeluu Lukakuu koji se sjajno snašao, primirio loptu, proigrao Lautara Martineza, a ovaj nije praštao.

Inter je čak došao do prednosti od 2:0, međutim posle gledanja VAR-a odlučeno je da se taj gol poništi, a da se na drugoj strani svira penal iz kog je Slavija došla do izjednačenje od 1:1. To je moć VAR-a, a na vama je da procenite da li vam se ovakve stvari dopadaju, ili ne.

Italijanski sastav je morao da juri pobedu kako bi u poslednjem kolu držao sve u svojim rukama zbog boljeg međusobnog odnosa protiv Dortmunda, a na kraju je i uspeo u toj nameri. Gol je posstigao Lukaku u 81. minutu. Bio je najborbeniji igrač Intera, davao je sve od sebe i na kraju je i zaslužio da postigne pobedonosni gol.

Velika radost Antonija Kontea samo je potvrdila koliko je ovaj gol važan. Sada će Nerazuri držati sve u svojim rukama. Imal je i Slavija svoje šanse, mogla je i ona do pobede, ali je Inter izdržao. I na kraju došao i do trećeg gola posle prelepe akcije Lukakua i Lautara.

U poslednjem kolu Barselona gostuje Interu bez nekog velikog takmičarskog značaja po Katalonce, dok Dortmund čeka Slaviju iz Praga. Biće uzbudljivo... Inter i Borusija imaju sada po sedam osvojenih bodova.